logo karlštejn2

GOLFOVÉ HŘIŠTĚ

KARLŠTĚJN

 

 

STAŇ SE ČLENEM

BLUE SKY GOLF CLUBU 

PŘIHLÁŠKA
Karlštejn 

Prvních osmnáct jamek golfového hřiště bylo slavnostně otevřeno v roce 1993. Návrh pochází z dílny kanadských golfových architektů Lese Furbera a Jima Eremka. Jména těchto architektů jsou podepsána již pod 70-ti golfovými hřišti po celém světě. Mezi nejznámější patří „Valderama“ ve Španělsku nebo „Varadero“ na Kubě. Díky citlivému přístupu k začlenění golfového hřiště do malebné krajiny, kde tvoří romantickou kulisu majestátní hrad českých králů Karlštejn, vzniklo jedinečné dílo. Členitost terénu, přírodní rokle, dvě jezera a řada pískových překážek vytvářejí velmi atraktivní prostředí, které uspokojí i nejnáročnějšího hráče. V roce 1997 se Karlštejn stal dějištěm turnaje European Tour PGA, kterého se zúčastnilo mnoho významných golfových osobností z celého světa. Vítězem se stal Bernhard Langer s výsledkem 265 (-20) po čtyřech kolech. Rekord hřiště Karlštějn vytvořil 8.8.1997 v druhém kole Chemapol Trophy Švéd Patrik Sjöland, který zahrál 61 úderů.

Stávajících osmnáct jamek rozšířila na jižním svahu kopce Voškov další devítka (South Course) dokončená v roce 2008. Projektu se opět ujala stejná dvojice architektů a jejich design skvěle navazuje na charakter první osmnáctky. Hřiště je navrženo tak, aby co nejvíce využívalo přirozené pruhy vzrostlé zeleně. Jednotlivé fairwaye ( hrací dráhy) jsou umístěné převážně po vrstevnicích, jedinou výjimkou je jamka č.2. Na rozdíl od prvních dvou devítek je třetí devítka technicky náročnější a bude z počátku „oříškem“ pro nejednoho hráče. Zalesněná kopcovitá krajina s vápencovými skalami, bohatou faunou i flórou je oázou klidu a pohody, a přitom jen 45 minut jízdy z centra české metropole. „Snadné bogey, ale obtížné birdie“, bylo hlavním mottem architektů při stavbě celého hřiště. Díky této filozofii mohou dnes hrát společně i hráči s velmi rozdílnými handicapy.

 

2269 map 729 KARLSTEJN OLD COURSE MASTER 18 72

 

 

 
Otevírací doba:

Hřiště je OTEVŘENO

PO - PÁ: 07:00 - 20:00

SO - NE, svátek: 07:00 - 20:00

Cena fee:

Všední dny: 2 000 Kč

Víkendy a svátky: 3 000 Kč

Kontakt: 420 602 248 424

Web:

www.karlstejn-golf.cz

Příjezd do resortu:

1. dálnice D5 Praha » Beroun exit 10 » Loděnice, Bubovice » směr Kozolupy » Mořina » Karlštejn

2. dálnice D5 Praha » Beroun exit 18 » centrum Beroun » Koněpruské jeskyně, Karlštejn » Tobolka » Korno » Karlštejn

3. Barrandovský most směr Plzeň » odbočka Ořech » Chýžice » Kuchař » Mořina » Karlštejn

4. Směr Strakonice » odbočka Radotín » Černošice » Dobřichovice » Lety » Rovina » Hlásná Třebáň » Karlštejn

5. Směr Strakonice » odbočka Řitka » odbočit do leva směr Řevnice » v Řevnicích do leva na Zadní Třebáň odbočka Liteň » golfové hřiště Karlštejn

6. Směr Strakonice » odbočka Jíloviště » Všenory » Dobřichovice » Lety » Rovina » Hlásná Třebáň » Karlštejn

 

 

 

JAK SE STÁT ČLENEM GCBBS   HŘIŠTĚ V RÁMCI JEDNOTLIVÝCH ČLENSTVÍ